Psychoterapia grupowa Młodzi Dorośli nabór

Prowadzimy nabór do dwóch grup terapeutycznych dla Młodych Dorosłych
Wiek uczestników: 19 28 lat

Jedna grupa będzie liczyć maksymalnie 9 osób.

1. Grupa będzie odbywać się w poniedziałki w godz. 12.3014.30.
2. Grupa będzie odbywać się w środy w godz. 17-19
Zakwalifikowanie do grupy poprzedza przynajmniej jedna sesja konsultacyjna z prowadzącym/prowadzącą, w wyniku której ustalamy, czy ta konkretna grupa jest właściwym dla Ciebie wyborem i czy może być dla Ciebie pomocna.
Daje Ci też szansę na zapoznanie się z jej zasadami i zadanie wszelkich pytań.
Początek obu grup: Wrzesień 2023

Koniec obu grup: Czerwiec 2024
Czas trwania: 10 miesięcy
Koszt: 650 zł/ miesiąc

Prowadzący: Magda Rychard-Nykowska i Hubert Hryć

„Umysł w ciele dla zabieganych” (okolice Warszawy)

10.08.23.-15.08.23

Miejsce: „Oddechowo” – Urle (70 km od Warszawy);

Warsztat w otoczeniu pięknej natury z dala od zgiełku miasta łączący elementy pracy z ciałem i jogi. Jest okazją do zatrzymania i obserwacji wszelkich stanów, doznań i emocji będących przejawami życia i interakcji z innymi ludźmi. To możliwość spojrzenia na siebie z nowej, zintegrowanej perspektywy, gdzie ciało i umysł nierozerwalnie ze sobą koegzystują. Szansa eksploracji „warstw”, czy „zbroi” z których się składamy, i które przykrywają nasze prawdziwe „ja” w życiu codziennym.
Harmonogram warsztatu zawiera poranną praktykę świadomości dwie 3-godzinne sesję psychoterapii ciała.

Podczas pracy obecne są elementy jogi oraz ćwiczenia oddechowe wraz z możliwością rozmów i budowania rozumienia doświadczenia uczestników.

Celem warsztatu jest odbudowanie połączeń między świadomością cielesną, a doznaniami i stanami emocjonalnymi i dzięki temu przywrócenie żywego kontaktu ze sobą i innymi oraz stworzenie lepszej przestrzeni do bycia i życia w świecie.

Dla kogo?

Warsztat skierowany jest do osób, które chciałyby zyskać lepszą świadomość ciała i umysłu, i lepiej zrozumieć schematy, w jakich funkcjonują. Ćwiczenia mają na celu pobudzenie lepszego przepływu energii w ciele, relaksacji, zatrzymania się przy sobie i innych. Dzięki lepszej świadomości siebie możemy żyć w zgodzie ze swoimi wartościami, potrzebami i uczyć się rozumieć je u innych.

Grupa 10-14 uczestników.

Cena: 3200 PLN (zawiera pobyt w ośrodku „Oddechowo” z pełnym wyżywieniem)
https://oddechowo.pl

Prowadzące – Katarzyna Kunicka i Magda Rychard. Przed zapisem konieczna jest konsultacja wstępna. Kontakt w celu zapisu na konsultację:

Magdalena Rychard: tel. 606-78-68-28, magdarychard@gmail.com

Warsztat psychoterapii poprzez ciało na Sycylii 08/11-15/11/2023

Regeneracyjny i transformujący wewnętrzny świat warsztat w otoczeniu zabytkowej części Syrakuz-Ortigii, oferującej bliskość wulkanu w połączeniu z widokiem na morze i mieszaniną wielu obecnych tam wpływów kulturowych. Miejsce sprzyja budowaniu innego, świeżego spojrzenia na siebie i innych oraz na możliwości płynące z otoczenia. Propozycja kierowana jest do wszystkich, którzy potrzebują otwarcia na zmianę, zwiększenia świadomości siebie, swoich interakcji z innymi oraz zrozumienia wzajemnego wpływu stanów umysłu i odczuć z ciała. Prócz znanej uczestnikom warsztatów „Umysł w ciele” jakości, płynącej z intensywnego, codziennego spotkania ze sobą i innymi oferujemy odmienne, zwłaszcza podczas polskiej zimy otoczenie, które leczy światłem, kolorem, przestrzenią i smakami. Zamysłem wyjazdu jest praca nad uelastycznieniem fizycznych i psychicznych nawyków, rozluźnieniem somatycznych „zbroi”, które zostały wykształcone w toku przeżywanych doświadczeń i emocjonalnych konfliktów. Zrozumienie i zmniejszenie napięć i trudności blokujących przepływ energii w kontakcie ze światem zewnętrznym stworzy uczestnikom szansę na odzyskanie własnej bezpiecznej przestrzeni i naturalnej swobody bycia sobą wśród innych. Program wyjazdu obejmuje codziennie 2-godzinną sesje jogi i relaksu oraz 3-godzinną sesję pracy z ciałem w grupie interpersonalnej. Poza czasem zaplanowanym wspólnie jest możliwość zwiedzania, korzystania ze słońca i bliskości morza. O tej porze roku na południu wyspy panują warunki wczesnego polskiego lata. Sesje składają się z praktyki własnej opartej na jodze i pracy z oddechem oraz ćwiczeń interpersonalnych. Uczestnicy uczą się relaksu i regeneracji, uwalniają uwięzione emocje, a poprzez bycie w grupie odkrywają i praktykują nowe możliwości interakcji z innymi ludźmi. Wspólny trening w urokliwym otoczeniu sprzyja temu, by wieść bogatsze, pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące życie.

Grupa ma kameralny charakter. Liczba miejsc jest ograniczona (12-osób).
Przed przyjęciem zapraszamy na nieodpłatną konsultację wstępną: jogawgabinecie@gmail.com, tel. 505 172 166

Cena: 4200 PLN obejmuje warsztat oraz pobyt w hotelu w pobliżu Piazza Duomo (nocleg w apartamentach 2 – lub 3-osobowych). Wyżywienie we własnym zakresie. Każdy apartament wyposażony jest w komfortową kuchnię. W okolicy znajduje się duży sklep, codzienny targ ze świeżą, lokalną żywnością oraz wiele restauracji zróżnicowanych cenowo. Bilet lotniczy do Katanii uczestnicy kupują samodzielnie.

WAŻNE!!! Wszystkich uczestników obowiązuje posiadanie ubezpieczenia obejmującego pomoc medyczną we Włoszech. Dla obywateli Unii Europejskiej oznacza to dysponowanie kartą EKUZ, o którą można wnioskować online, jednak okres oczekiwania to 30 dni. Alternatywą dla karty EKUZ jest prywatne ubezpieczenie, które opłaca i organizuje każdy we własnym zakresie.

https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajach-unii-europejskiej-i-efta/jak-wyrobic-karte-ekuz/

LINK DO STRONY HOTELU:

http://www.casaverbavolant.it

PROWADZENIE:
Katarzyna Kunicka – psychoterapeuta, instruktor jogi
Magda Rychard – psychoterapeuta

Zgłoszenia mailowo – jogawgabinecie@gmail.com lub tel. 505172166
Przyjęcia po konsultacji wstępnej. Potwierdzeniem udziału jest wpłata 1000 PLN tytułem zwrotu za akomodację.